Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Stryszawa: Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

9 marca 2022 roku w  Gminie Stryszawa odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W organizacji konkursu Gminę Stryszawa wsparła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.
Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, a także między innymi organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie licznie wzięły udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół podstawowych na terenie Gminy Stryszawa, łącznie 39 osób. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – I grupa wiekowa to uczniowie klas I-VI, a druga to uczniowie klas VII-VIII. Po dokonaniu oceny testów i ustnych eliminacjach, jury w składzie: asp. sztab. Arkadiusz Kachel z Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, st. asp. Michał Szwed z PSP Sucha Beskidzka - Komendant Gminny ZOSP RP w Stryszawie i Justyna Habowska-Kardaś sekretarz ZOG ZOSP RP w Stryszawie, zakwalifikowało do etapu powiatowego niżej wymienionych uczestników eliminacji gminnych:

I grupa wiekowa (klasy I-VI szkół podstawowych):


II grupa wiekowa
 (klasy VII-VIII szkół podstawowych):


Zwycięzcy etapu gminnego wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 31 marca 2022 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej.

Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody w formie sprzętu elektronicznego ufundowanego przez Wójta Gminy Stryszawa  Rafała Lasek.

źródło: UG Stryszawa

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/stryszawa/stryszawa-gminny-etap-ogolnopolskiego-turnieju-wiedzy-pozarniczej/jha