Dodano dnia 31.05.2015, 15:27
Po wakacjach będą zwolnienia nauczycieli
Sytuacja nauczycieli nie jest najlepsza. Plany organizacyjne przewidują, że 11 nauczycieli ze szkół średnich po wakacjach straci pracę, a kolejnych 54 może spodziewać się pracy w zmniejszonym wymiarze etatu. To efekt niżu demograficznego.

Jak informuje Agata Spyrka-Trzop Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej liczba zaplanowanych oddziałów w szkołach ponadgimnazjalnych i specjalnych prowadzonych przez powiat suski w nowym roku szkolnym 2015/2016 wynosi ogółem 122, w tym klas I 29 – odpowiednio:

- w ZSO w Suchej Beskidzkiej – 7

- w ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej – 9 + 3 oddziały dla dorosłych

- w ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej -   7

- w ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie – 4

- w ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie  – 2  

W arkuszu organizacyjnym ZS im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim oddziały klas I zostaną wprowadzone po przeprowadzeniu naboru.

Ogółem zaplanowana liczba uczniów w klasach I wynosi 820, natomiast planowana liczba absolwentów gimnazjów z terenu powiatu suskiego wynosi 976.

Na dzień 27 maja br. do systemu rekrutacji zalogowanych było 481 uczniów gimnazjów.

Planowana liczba etatów pedagogicznych od 1 września 2015 ogółem wynosi ok. 340 etatów. Ostateczna liczba tych etatów będzie znana po przeprowadzonym naborze.

Przyjmując planowaną liczbę oddziałów klas I w szkołach ponadgimnazjalnych  w oparciu o dane demograficzne absolwentów gimnazjów,  dyrektorzy szkół prowadzonych przez powiat suski zaplanowali:

 

- rozwiązanie stosunku pracy w oparciu o art. 20 ustawy Karta Nauczyciela dla 11 nauczycieli ( w tym 4 osoby posiadające uprawnienia emerytalne)

-rozwiązanie stosunku pracy w oparciu o art. 27 ustawy Karta Nauczyciela  z 1 nauczycielem

- zmniejszenie wymiaru zatrudnienia (z możliwością, w niektórych przypadkach uzupełnienia etatu w innej szkole) dla grupy 54 osób.

 

Należy zaznaczyć, że ostateczny przydział godzin nauczycielskich nastąpi po przeprowadzonym naborze do klas I tj. po 8 lipca br. Zatem powyższe dane liczbowe  w zakresie  wypowiedzeń stosunku pracy czy też zmniejszenia wymiaru zatrudnienia dla grupy kilkudziesięciu nauczycieli są szacunkowe i ostateczny ich zakres znany będzie w miesiącu lipcu.

 

 

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image