Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Młodzi kierujący nadal przekraczają prędkość i tracą swoje prawa jazdy.

Wystarczyło 30 minut by dwóch młodych mężczyzn, straciło uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkość w obszarze zabudowanym. 19 i 31-latek za swoją brawurową jazdę, zostali również ukarani mandatem i 10 punktami karnymi.
9 czerwca po godzinie 9:00 policjanci ruchu drogowego dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów w miejscowości Kuków, zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy za nic mieli bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, a zarazem obowiązujące przepisy drogowe.

Pierwszy został zatrzymany do kontroli kierowca mercedesa. Siedzący za kierownica 19-latek przekroczył dozwoloną prędkość, pędząc 108 km/h. W niespełna 30 minut później policjanci zatrzymali do kontroli 31-letniego kierowcę peugeota, który również przekroczył dozwolona prędkość, poruszając się w terenie zabudowanym 102 km/h.

Funkcjonariusze, za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, zatrzymali obu kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy, a także ukarali ich mandatami, dopisując do każdego z kierujących 10 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Przypominamy, że zanim usiądziemy ponownie za kierownicę po okresie 3 lub 6 miesięcy należy wcześniej złożyć stosowny wniosek wraz z opłatą do organu wydającego gdyż prawo jazdy nie jest zwracane automatycznie.


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/mlodzi-kierujacy-nadal-przekraczaja-predkosc-i-traca-swoje-prawa-jazdy/jtx