Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

PIJANY PORANEK NA DROGACH POWIATU SUSKIEGO

Kobieta, która kierowała samochodem marki Toyota miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chwile później, zatrzymano do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego marki Scania, który przewoził paliwo mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

W poniedziałkowy poranek (13 czerwca br.), w Zembrzycach policjanci suskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota, którego siedząca za kierownicą 49-latka była nietrzeźwa. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Godzinę później, w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Scania, który przewoził paliwo.

Kontrola stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 36-latka wykazała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kierowca ciężarówki jak i jego poprzedniczka nie mogli kontynuować już dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy. Oboje będą teraz odpowiadać za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 3 – 15 lat, a także świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.


Każda osoba, która prowadzi pojazd, musi pamiętać, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol, ryzykujemy życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło:KPP Sucha Beskidzka

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/pijany-poranek-na-drogach-powiatu-suskiego/jtl