Z OSTATNIEJ CHWILI
Niska temperatura przyczyną wykolejenia pociągu POLREGIO na trasie Miechów – Słomniki / CKiF w Suchej Beskidzkiej zagra z z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy / Pożar garażu w sąsiednim powiecie zakończył się tragedią / Zatrzymano podejrzanego o wczorajszy rozbój w banku w Andrychowie! / Koncert Noworoczny w Stryszawie - muzyczne rozpoczęcie roku 2026 / Wstrzymanie odwiedzin na Oddziale Medycyny Paliatywnej w Makowie Podhalańskim / Maków Podhalański: Sezon grzewczy znów daje znać o sobie / Starosta Wadowicki uspokaja: nie będzie likwidacji porodówki / Brawura na drogach powiatu suskiego. Pięciu kierowców straciło prawa jazdy! / Rusza zimowy nabór do Samodzielnej Jednostki Strzeleckiej 3031 / Policja poszukuje mężczyzny po nieudanym napadzie na bank w Andrychowie / Gmina Zawoja stawia na bezpieczeństwo. Nowy sprzęt i inwestycje w ramach programu Ochrony Ludności / PRACA: Firma Electris poszukuje Inżyniera Elektryka / Koncert młodych artystów z Ogniska Muzycznego 'Allegro' dla Babć i Dziadków. (wideo) / Zaproszenie na Świąteczną listę przebojów Głosowni / Umowa na budowę tunelu w Lachowicach podpisana! / Modernizacja remizy OSP Zembrzyce zakończona / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu / Udany start młodych lekkoatletów w Rzeszowie – 7 medali na Mistrzostwach Województwa U18 / Koncert młodych artystów z Ogniska Muzycznego 'Allegro' dla Babć i Dziadków / Tygodniowy Express Powiatu Suskiego 24 - 2. (wideo). / Kolędy dawnych wieków w murach gotyckiej świątyni. Niezwykły koncert w Suchej Beskidzkiej
Dodano dnia 15.06.2022, 14:15
PIJANY PORANEK NA DROGACH POWIATU SUSKIEGO
Kobieta, która kierowała samochodem marki Toyota miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chwile później, zatrzymano do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego marki Scania, który przewoził paliwo mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

W poniedziałkowy poranek (13 czerwca br.), w Zembrzycach policjanci suskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota, którego siedząca za kierownicą 49-latka była nietrzeźwa. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Godzinę później, w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Scania, który przewoził paliwo.

Kontrola stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 36-latka wykazała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kierowca ciężarówki jak i jego poprzedniczka nie mogli kontynuować już dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy. Oboje będą teraz odpowiadać za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 3 – 15 lat, a także świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.


Każda osoba, która prowadzi pojazd, musi pamiętać, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol, ryzykujemy życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło:KPP Sucha Beskidzka

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.