Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Harcerze zapraszają na apel

Dziś (1 sierpnia) o godz. 17.00 nie tylko na ulicach Warszawy, ale także innych polskich miast na chwilę ruch się zatrzyma. W ten symboliczny sposób oddana zostanie pamięć tym, którzy walczyli i ginęli w Powstaniu Warszawskim. Uroczysty apel w 78 rocznicę Godziny „W” odbędzie się także na suskim rynku.
W imieniu zuchów, harcerek i harcerzy z Suchej Beskidzkiej ponownie zapraszamy do udziału w apelu, aby wspólnie z nimi upamiętnić bohaterstwo powstańców, w tym członków Szarych Szeregów, najliczniejszej konspiracyjnej organizacji młodzieżowej w Polsce w okresie II wojny światowej. Uroczystość rozpocznie się o 16.45.  Organizatorzy zachęcają do założenia na ramię biało-czerwonych opasek.

Apel poprzedzi gra miejska poświęcona tematyce II wojny światowej skierowana do zuchów i harcerzy oraz zainteresowanych dzieci i młodzieży. Rozpocznie się o godz. 15.00. Zbiórka przy Domu Katolickim została wyznaczona na 14.50.  
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/78-rocznica-wybuchu-powstania-warszawskiego-harcerze-zapraszaja-na-apel/j2e