Dodano dnia 01.08.2022, 09:46
78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Harcerze zapraszają na apel
Dziś (1 sierpnia) o godz. 17.00 nie tylko na ulicach Warszawy, ale także innych polskich miast na chwilę ruch się zatrzyma. W ten symboliczny sposób oddana zostanie pamięć tym, którzy walczyli i ginęli w Powstaniu Warszawskim. Uroczysty apel w 78 rocznicę Godziny „W” odbędzie się także na suskim rynku.
W imieniu zuchów, harcerek i harcerzy z Suchej Beskidzkiej ponownie zapraszamy do udziału w apelu, aby wspólnie z nimi upamiętnić bohaterstwo powstańców, w tym członków Szarych Szeregów, najliczniejszej konspiracyjnej organizacji młodzieżowej w Polsce w okresie II wojny światowej. Uroczystość rozpocznie się o 16.45.  Organizatorzy zachęcają do założenia na ramię biało-czerwonych opasek.

Apel poprzedzi gra miejska poświęcona tematyce II wojny światowej skierowana do zuchów i harcerzy oraz zainteresowanych dzieci i młodzieży. Rozpocznie się o godz. 15.00. Zbiórka przy Domu Katolickim została wyznaczona na 14.50.  
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image