Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Przyzamkowy parking będzie czasowo wyłączony z użytkowania

W związku z rozpoczęciem się prac budowlanych na parkingu przy Zamku Suskim od jutra (tj. 3 sierpnia) będzie on czasowo wyłączony z użytkowania.
W trakcie prowadzonych robót turyści odwiedzający Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej oraz Zespół Parkowo – Zamkowy będą mogli korzystać z parkingu zastępczego, który wyznaczono na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. Zamkowej, a tym samym w bardzo bliskiej odległości od Małego Wawelu.

- Na zmodernizowanym parkingu wytyczonych zostanie około 60 stanowisk postojowych wyłożonych kostką brukową, co niewątpliwie podniesie komfort korzystania z nich. W ramach tego samego przedsięwzięcia przebudowany zostanie również wewnętrzny parking (obok restauracji Kacper Suski), na którym powstanie około 20 stanowisk. W ramach prac wykonane będą również kanalizacja deszczowa, studnie ściekowe i rewizyjne. Remontu doczeka się także ogrodzenie. Na terenie parkingu posadzonych zostanie 27 drzew i liczne krzewy - informuje Urząd Miasta Sucha Beskidzka.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/przyzamkowy-parking-bedzie-czasowo-wylaczony-z-uzytkowania/jdx