Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Trwają zapisy do Suskiej Piątki

Miłośnicy biegów ulicznych już teraz powinni zapisać sobie w kalendarzach datę 4 września. Tego dnia w Suchej Beskidzkiej odbędzie się pierwsza edycja zawodów „Suska Piątka”, której najważniejszym punktem będzie bieg uliczny na 5 km. Honorowy patronat nad nim objął Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka.
Organizatorem wydarzenia, które jest współfinansowane przez Miasto Sucha Beskidzka, jest prężnie działający Suski Klub Lekkoatletyczny. Podkreśla, że takiego biegu w Suchej Beskidzkiej jeszcze nie było. Zawodnicy nie tylko wystartują, ale również będą finiszowali na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Natomiast wytyczona po ulicach miasta trasa jest płaska i szybka, co pozwoli startującym pokusić się o poprawę własnych rekordów życiowych.

Została stworzona przez biegaczy dla biegaczy. Niech otwarcie biegowej jesieni będzie z nowym rekordem życiowym – zapraszają organizatorzy biegu do udziału w nim. Przypominają, że limit uczestników wynosi 200 osób.

Zapisy przyjmowane są elektronicznie na stronie:
https://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=719.

W trakcie zawodów poza biegiem głównym odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/trwaja-zapisy-do-suskiej-piatki/jdp