Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

18-letni sprawca kradzieży roweru w rękach policjantów

Za kradzież roweru będzie odpowiadał 18-letni mieszkaniec powiatu suskiego , który wykorzystał czas kiedy właściciel pozostawił swój jednoślad w rejonie budynku urzędu gminy w Budzowie bez żadnego zabezpieczenia. We wtorek policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W połowie maja br. suscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru o wartości 900 złotych. Pokrzywdzony przekazał policjantom, że pozostawił swój niezabezpieczony pojazd na krótko obok urzędu i udał się w rejon rzeki. Kiedy wrócił na miejsce, jego roweru już nie było. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawcę kradzieży roweru. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec naszego powiatu, który w miniony wtorek został doprowadzony do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzut. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Teraz zajmie się nim sąd. Za powyższy czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Młode osoby muszą pamiętać, że ktoś, kto znajduję się w Krajowym Rejestrze Karnym w związku z np. skazaniem prawomocnym wyrokiem sądu, nie otrzyma świadectwa o niekaralności. Taka sytuacja może mieć znaczenie w przyszłości  przy zatrudnieniu kiedy takie zaświadczenie będzie wymagane.
 
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/18-letni-sprawca-kradziezy-roweru-w-rekach-policjantow/jdu