Dodano dnia 04.08.2022, 17:28
18-letni sprawca kradzieży roweru w rękach policjantów
Za kradzież roweru będzie odpowiadał 18-letni mieszkaniec powiatu suskiego , który wykorzystał czas kiedy właściciel pozostawił swój jednoślad w rejonie budynku urzędu gminy w Budzowie bez żadnego zabezpieczenia. We wtorek policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W połowie maja br. suscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru o wartości 900 złotych. Pokrzywdzony przekazał policjantom, że pozostawił swój niezabezpieczony pojazd na krótko obok urzędu i udał się w rejon rzeki. Kiedy wrócił na miejsce, jego roweru już nie było. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawcę kradzieży roweru. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec naszego powiatu, który w miniony wtorek został doprowadzony do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzut. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Teraz zajmie się nim sąd. Za powyższy czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Młode osoby muszą pamiętać, że ktoś, kto znajduję się w Krajowym Rejestrze Karnym w związku z np. skazaniem prawomocnym wyrokiem sądu, nie otrzyma świadectwa o niekaralności. Taka sytuacja może mieć znaczenie w przyszłości  przy zatrudnieniu kiedy takie zaświadczenie będzie wymagane.
 
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image