Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Policja zatrzymała 20-letniego sprawcę włamania do myjni samochodowej

Policjanci z wydziału kryminalnego suskiej komendy zatrzymali 20-letniego obywatela Gruzji, podejrzanego o włamanie do trzech automatów wrzutowych myjni samoobsługowej, znajdującej się na terenie Suchej Beskidzkiej. Jego łupem padło 3 tys. zł, Mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
23 lipca br. policjanci suskiej komendy zostali poinformowani o włamaniu do trzech automatów na jednej z myjni samochodowej w Suchej Beskidzkiej. Sprawca, wyważając zamykane na klucz drzwiczki, zabrał z wnętrza pieniądze w kwocie 3 tysięcy złotych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego suskiej komendy zbierali w tej sprawie informacje i typowali sprawców. Ze wspólnych ustaleń z policjantami z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jordanowie wynikało, że włamywaczem jest obywatel Gruzji. We wtorek, 2 sierpnia br. 20-latek został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, kryminalni przedstawili mu zarzut włamania do automatów wrzutowych myjni, z których to zabrał pieniądze. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/policja-zatrzymala-20-letniego-sprawce-wlamania-do-myjni-samochodowej/jd4