Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Tragiczny pożar w Skawicy. Zginął 60-letni mężczyzna

16 listopada 2022r. o godzinie 07:33 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymał formatkę w Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Skawica doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z formatki wynikało, że w środku może znajdować się mężczyzna.

Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz OSP Skawica, OSP Skawica Sucha Góra, OSP Białka, OSP Zawoja Dolna.


- W momencie przybycia pierwszych zastępów na miejsce budynek był zadymiony, paliło się w jednym pokoju. Strażacy w pokoju odnaleźli osobę poszkodowaną, którą ewakuowano na zewnątrz i przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety osoby poszkodowanej nie udało się uratować - informuje Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.

W działaniach udział brało 10 zastępów 39 strażaków.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/tragiczny-pozar-w-skawicy-zginal-60-letni-mezczyzna/upo