Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Suska Smolikówka już trzeci dzień bez prądu

Mieszkańcy powiatu suskiego muszą mierzyć się z ograniczeniami w dostawach energii elektrycznej w efekcie intensywnych opadów  śniegu. Obciążone przez śnieg konary drzew, przewracały się na linie energetyczne, powodując liczne awarie.
- Od przedwczoraj nie ma prądu, ciepłej wody i ogrzewania. Energetyka wie, że jest awaria, ale na hasło, że rury w domu niebawem zamarzną w takiej temperaturze, doradzają - aby się uzbroić w cierpliwość. Wspaniała i rzetelna i formacja, zresztą, każdemu kto dzwoni mówią coś innego. W piątek energetyka zapewniała, że przywrócą prąd do godziny. W sobotę, że o 12 potem 14, a następnie, że o 23. Dziś twierdzą, że może prąd będzie o 23.00 - mówi mieszkaniec suskiej Smolikówki.

- Na skutek intensywnych opadów śniegu wyłączenia energii elektrycznej obejmują teren powiatu suskiego. Ze względu na dużą ilość awarii w sieci, czas oczekiwania na połączenie z konsultantem 991 jest wydłużony. W przypadku zgłoszenia zagrożenia życia prosimy oczekiwać na połączenie. Przerwy w dostawie energii elektrycznej mają potrwać do godziny 23.00 - czytamy w niedzielnym komunikacie wydanym przez TAURON Dystrybucja S.A.

Aktualizacja: 22 stycznia w godzinach wieczornych przyrócono dostawy prądu na suskiej Smolikówce.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/suska-smolikowka-juz-trzeci-dzien-bez-pradu/um6