Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Sucha Beskidzka: Ofertę zajęć rekreacyjno-sportowych na ferie 2023

W poniedziałek, 30 stycznia w Małopolsce rozpoczną się ferie zimowe. Miejskie instytucje kultury oraz kluby sportowe i stowarzyszenia działające na terenie Suchej Beskidzkiej przygotowały dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę zajęć rekreacyjno-sportowych, które pozwolą spędzić wolny czas w atrakcyjny sposób.

CENTRUM KULTURY I FILMU

Szeroką i urozmaiconą ofertę propinuje na ferie Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej. Przygotowało warsztaty teatralno-plastyczne inspirowane filmem „Kot w butach”, który niedawno wszedł na kinowe ekrany. Nie będą to jedyne zajęcia twórcze. Na dzieci czekają również warsztaty „Zimowe inspiracje”, „Zimowa fabryka kreatywności” oraz „Zimowe miasteczko”, a chcący spędzić wolny czas w aktywny sposób będą mogli rozładować energię na zajęciach fitness. Ponadto 8 lutego grupa „Street Art” zaprasza wszystkich na próbę otwartą. Ferie w CKiF to także seanse kinowe, koncert „Tajemnice inspirowane tajemnicami”, spektakl teatralny „Dziewczynka z zapałkami” oraz turniej szachowy.


MIEJSKA ŚWIETLICA PROFILAKTYCZNA

Na nudę nie będą mogły w trakcie ferii narzekać również dzieci uczęszczające do Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej, w której przez dwa tygodnie organizowane będą urozmaicone zajęcia. Zaplanowano gry i zabawy ruchowe, wyjścia na basen, spacery i zajęcia na świeżym powietrzu. W programie są również wyjścia na halę sportową oraz do Centrum Kultury i Filmu.


BIBLIOTEKA SUSKA

Biblioteka Suska zaprasza w ferie dzieci w wieku 8-12 lat na cykl zajęć poświęconych grom planszowym zatytułowany „Gry bez prądu”. Stanowią okazję do poznania najpopularniejszych planszówek dedykowanych dla najmłodszych graczy, a zarazem dadzą możliwość zawarcia nowych znajomości oraz miłego spędzenia czasu z dala od ekranu komputera czy smartfon. Zajęcia odbywać będą się w Bibliotece Młodych w godzinach od 9:00 - 11:00, we wtorki (31 stycznia i 7 lutego) i czwartki (2 i 9 lutego).


MUZEUM MIEJSKIE SUCHEJ BESKIDZKIEJ

Specjalną ofertę  przygotowało na ferie Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej. W każdy piątek dla dzieci i uczniów w wieku szkolnym oraz ich rodziców i opiekunów bilety wstępu oferowane będą w cenie biletu ulgowego. Dla grup zorganizowanych przygotowana została bogata lista lekcji muzealnych (np. „Tajemnice Suskiego Zamku", „Malarstwo jaskiniowe", „Ginące zawody"). 8 lutego w samo południe zorganizowane zostanie bezpłatne zwiedzanie kuratorskie wystawy czasowej „Tam, gdzie zdarzył się cud. Szopki bożonarodzeniowe Józefa i Karola Lasików”. Natomiast dzieci zwiedzające w czasie ferii wystawę czasową „W szkolnej ławie. Dzieje oświaty w Suchej Beskidzkiej” będą otrzymywały aktywizujące karty pracy, zachęcające do wnikliwego zapoznania się z eksponatami, a tym samym pozwalające zgłębić temat ekspozycji.


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

Na sportowo będzie można spędzić ferie w Szkole Podstawowej nr 1. Przez dwa tygodnie codziennie (od poniedziałku do piątku) organizowane będą w niej zajęcia z różnych dyscyplin. W wybrane dni tygodnia trenować będą miłośnicy siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz piłki nożnej, a zajęcia poprowadzą nauczyciele wychowania fizycznego.


MIEJSKIE CENTRUM SPORTU I REKREACJI "BABIA GÓRA"

Amatorzy aktywnego spędzania czasu, a w szczególności na świeżym powietrzu mogą wykorzystać ferie na naukę jazdy na łyżwach lub podniesienie już posiadanych umiejętności. Natomiast w niedzielę 12 lutego na Białym Orliku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w jeździe szybkiej na lodzie.


LIGA OBRONY KRAJU

Zarząd Powiatowy LOK w Suchej Beskidzkiej zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach strzeleckich na strzelnicy pneumatycznej, które będą prowadzone przez instruktorów strzelectwa sportowego. Odbywać się będą we wtorki (31 stycznia, 7 lutego)  i czwartki (2 i 9 lutego) w godzinach 10.00 – 13.00 na strzelnicy mieszczącej się w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przy ul. płk. T. Semika. ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

  1. Harmonogram zajęć sportowych w Szkole Podstawowej nr 1.
  2. Harmonogram zajęć w Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej
  3. Ferie w Centrum Kultury i Filmu
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/sucha-beskidzka-oferte-zajec-rekreacyjno-sportowych-na-ferie-2023/um2