Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 27.01.2023, 15:21
Sucha Beskidzka: Ofertę zajęć rekreacyjno-sportowych na ferie 2023
W poniedziałek, 30 stycznia w Małopolsce rozpoczną się ferie zimowe. Miejskie instytucje kultury oraz kluby sportowe i stowarzyszenia działające na terenie Suchej Beskidzkiej przygotowały dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę zajęć rekreacyjno-sportowych, które pozwolą spędzić wolny czas w atrakcyjny sposób.

CENTRUM KULTURY I FILMU

Szeroką i urozmaiconą ofertę propinuje na ferie Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej. Przygotowało warsztaty teatralno-plastyczne inspirowane filmem „Kot w butach”, który niedawno wszedł na kinowe ekrany. Nie będą to jedyne zajęcia twórcze. Na dzieci czekają również warsztaty „Zimowe inspiracje”, „Zimowa fabryka kreatywności” oraz „Zimowe miasteczko”, a chcący spędzić wolny czas w aktywny sposób będą mogli rozładować energię na zajęciach fitness. Ponadto 8 lutego grupa „Street Art” zaprasza wszystkich na próbę otwartą. Ferie w CKiF to także seanse kinowe, koncert „Tajemnice inspirowane tajemnicami”, spektakl teatralny „Dziewczynka z zapałkami” oraz turniej szachowy.


MIEJSKA ŚWIETLICA PROFILAKTYCZNA

Na nudę nie będą mogły w trakcie ferii narzekać również dzieci uczęszczające do Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej, w której przez dwa tygodnie organizowane będą urozmaicone zajęcia. Zaplanowano gry i zabawy ruchowe, wyjścia na basen, spacery i zajęcia na świeżym powietrzu. W programie są również wyjścia na halę sportową oraz do Centrum Kultury i Filmu.


BIBLIOTEKA SUSKA

Biblioteka Suska zaprasza w ferie dzieci w wieku 8-12 lat na cykl zajęć poświęconych grom planszowym zatytułowany „Gry bez prądu”. Stanowią okazję do poznania najpopularniejszych planszówek dedykowanych dla najmłodszych graczy, a zarazem dadzą możliwość zawarcia nowych znajomości oraz miłego spędzenia czasu z dala od ekranu komputera czy smartfon. Zajęcia odbywać będą się w Bibliotece Młodych w godzinach od 9:00 - 11:00, we wtorki (31 stycznia i 7 lutego) i czwartki (2 i 9 lutego).


MUZEUM MIEJSKIE SUCHEJ BESKIDZKIEJ

Specjalną ofertę  przygotowało na ferie Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej. W każdy piątek dla dzieci i uczniów w wieku szkolnym oraz ich rodziców i opiekunów bilety wstępu oferowane będą w cenie biletu ulgowego. Dla grup zorganizowanych przygotowana została bogata lista lekcji muzealnych (np. „Tajemnice Suskiego Zamku", „Malarstwo jaskiniowe", „Ginące zawody"). 8 lutego w samo południe zorganizowane zostanie bezpłatne zwiedzanie kuratorskie wystawy czasowej „Tam, gdzie zdarzył się cud. Szopki bożonarodzeniowe Józefa i Karola Lasików”. Natomiast dzieci zwiedzające w czasie ferii wystawę czasową „W szkolnej ławie. Dzieje oświaty w Suchej Beskidzkiej” będą otrzymywały aktywizujące karty pracy, zachęcające do wnikliwego zapoznania się z eksponatami, a tym samym pozwalające zgłębić temat ekspozycji.


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

Na sportowo będzie można spędzić ferie w Szkole Podstawowej nr 1. Przez dwa tygodnie codziennie (od poniedziałku do piątku) organizowane będą w niej zajęcia z różnych dyscyplin. W wybrane dni tygodnia trenować będą miłośnicy siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz piłki nożnej, a zajęcia poprowadzą nauczyciele wychowania fizycznego.


MIEJSKIE CENTRUM SPORTU I REKREACJI "BABIA GÓRA"

Amatorzy aktywnego spędzania czasu, a w szczególności na świeżym powietrzu mogą wykorzystać ferie na naukę jazdy na łyżwach lub podniesienie już posiadanych umiejętności. Natomiast w niedzielę 12 lutego na Białym Orliku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w jeździe szybkiej na lodzie.


LIGA OBRONY KRAJU

Zarząd Powiatowy LOK w Suchej Beskidzkiej zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach strzeleckich na strzelnicy pneumatycznej, które będą prowadzone przez instruktorów strzelectwa sportowego. Odbywać się będą we wtorki (31 stycznia, 7 lutego)  i czwartki (2 i 9 lutego) w godzinach 10.00 – 13.00 na strzelnicy mieszczącej się w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przy ul. płk. T. Semika. ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image