Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Wypadek w Osielcu. Pięć osób rannych

8 marca 2023 około godziny 18:40 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP otrzymał zgłoszenie z WCPR-u, że w miejscowości Osielec doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów dostawczych.  W jednym z samochodów znajdowała się osoba uwięziona.

Na miejsce zostały zadysponowane samochody ratownicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, OSP Osielec oraz OSP Jordanów.


- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali zderzenie czołowe dwóch samochodów dostawczych. Na miejscu zdarzenia 5 osób poszkodowanych - w tym jedno dziecko. W jednym z samochodów znajdowała się osoba uwięziona. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zablokowano ruch na drodze krajowej nr 28. Przystąpiono do ewakuacji poszkodowanego z pojazdu. Za pomocą narzędzi hydraulicznych (nożyce, rozpieracz ramieniowy i rozpieracz kolumnowy) wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Następnie wydobyto poszkodowanego na zewnątrz pojazdu. Równocześnie z działaniami związanymi z wydobyciem osoby poszkodowanej strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem innym osobom w tym jednemu dziecku. W dalszej kolejności przekazano poszkodowanych przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego - relacjonuje przebieg akcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.


W działaniach udział brało 6 samochodów ratowniczych, 25 strażaków.

Działania trwały 3,5 godziny.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/wypadek-w-osielcu-piec-osob-rannych/uhl