Dodano dnia 09.03.2023, 12:00
Wypadek w Osielcu. Pięć osób rannych
8 marca 2023 około godziny 18:40 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP otrzymał zgłoszenie z WCPR-u, że w miejscowości Osielec doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów dostawczych.  W jednym z samochodów znajdowała się osoba uwięziona.

Na miejsce zostały zadysponowane samochody ratownicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, OSP Osielec oraz OSP Jordanów.


- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali zderzenie czołowe dwóch samochodów dostawczych. Na miejscu zdarzenia 5 osób poszkodowanych - w tym jedno dziecko. W jednym z samochodów znajdowała się osoba uwięziona. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zablokowano ruch na drodze krajowej nr 28. Przystąpiono do ewakuacji poszkodowanego z pojazdu. Za pomocą narzędzi hydraulicznych (nożyce, rozpieracz ramieniowy i rozpieracz kolumnowy) wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Następnie wydobyto poszkodowanego na zewnątrz pojazdu. Równocześnie z działaniami związanymi z wydobyciem osoby poszkodowanej strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem innym osobom w tym jednemu dziecku. W dalszej kolejności przekazano poszkodowanych przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego - relacjonuje przebieg akcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.


W działaniach udział brało 6 samochodów ratowniczych, 25 strażaków.

Działania trwały 3,5 godziny.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image