Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Spotkanie profilaktyczne z druhami OSP Sucha Beskidzka Miasto

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Beskidzka Miasto zostało zorganizowane spotkanie policjanta z  młodymi druhami, podczas którego dzieci miały okazję posłuchać jak ważna jest współpraca pomiędzy Policją, a Strażą Pożarną. Policjant nie tylko opisał sytuacje wspólnego działania służb, ale przekazał jak ważna jest edukacja i zachowanie, by w przyszłości samemu założyć mundur policjanta lub strażaka zawodowego by służyć obywatelom.
Druh opiekun Szymon Wągiel Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zorganizował spotkanie w jednostce ochotników, gdzie dzieci i młodzież mogły posłuchać informacji na temat służby w Policji i wspólnych interwencji ze strażą pożarną, z którymi w przyszłości mogą się spotkać, takimi jak kolizja lub wypadek drogowy, pożar czy wspólne poszukiwania zaginionych osób. Uczestnicy spotkania, a szczególności najmłodsi mieli wiele różnych pytań na temat służby w Policji, gdzie prowadzący spotkanie policjant starał się w sposób satysfakcjonujący odpowiadać na każde z nich, natomiast wszyscy mieli okazję zobaczyć i usiąść za kierownicą prawdziwego policyjnego radiowozu.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/spotkanie-profilaktyczne-z-druhami-osp-sucha-beskidzka-miasto/uhy