Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Przed nami Suska Majówka

Bogata w atrakcje kulturalne, sportowe i rozrywkowe Suska Majówka na stałe weszła do kalendarza miejskich imprez. Tegoroczna potrwa trzy dni.
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Powiatowy Zespół w Suchej Beskidzkiej przy współpracy z Burmistrzem Miasta Sucha Beskidzka przez 21 lat organizował Wystawę Ogrodniczą. Z roku na rok cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W 2020 roku rolę głównego organizatora przyjęło miasto. I właśnie w poniedziałek 1 maja Targami Kwiatowymi na miejskim placu targowym rozpocznie się Suska Majówka 2023. Potrwają tradycyjnie od 6.00 do 14.00. Udział w nich już zadeklarowało liczne grono wystawców, więc szukający nowych okazów do swoich ogrodów, na tarasy i balkony na pewno nie będą zatem zawiedzeni. Pierwszego dnia Suskiej Majówki odbędą się również VIII Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble (w Bibliotece Suskiej), a w Galerii Sztuki-Zamek Wernisaż 17. Wystawy Środowiskowej.

Suska Majówka to także liczne zawody sportowe. Wzorem lat poprzednich mieszkańcy miasta w różnym wieku rywalizować będą w biegach przełajowych, kolarstwie, piłce nożnej oraz strzelectwie sportowym. Długi weekend majowy to także znakomita okazja do zwiedzenia Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej, wzięcia udziału w pokazie służb mundurowych, który w tym roku zostanie zorganizowany nie na płycie rynku, lecz na terenach potartacznych. Zwieńczeniem trzydniowej majówki będzie środowy (3 maja) popołudniowy recital muzyki filmowej w Sali Rycerskiej zamku suskiego, który poprzedzi koncert Beaty Horwat i Wiesława Gertnera „W starym kinie”. Po tych dwóch wydarzeniach muzycznych zapraszamy do Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Filmu na znakomity film w reżyserii Billy’ego Wildera „Pół żarem, pół serio”.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/przed-nami-suska-majowka/uw2