Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 25.04.2023, 08:47
Przed nami Suska Majówka
Bogata w atrakcje kulturalne, sportowe i rozrywkowe Suska Majówka na stałe weszła do kalendarza miejskich imprez. Tegoroczna potrwa trzy dni.
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Powiatowy Zespół w Suchej Beskidzkiej przy współpracy z Burmistrzem Miasta Sucha Beskidzka przez 21 lat organizował Wystawę Ogrodniczą. Z roku na rok cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W 2020 roku rolę głównego organizatora przyjęło miasto. I właśnie w poniedziałek 1 maja Targami Kwiatowymi na miejskim placu targowym rozpocznie się Suska Majówka 2023. Potrwają tradycyjnie od 6.00 do 14.00. Udział w nich już zadeklarowało liczne grono wystawców, więc szukający nowych okazów do swoich ogrodów, na tarasy i balkony na pewno nie będą zatem zawiedzeni. Pierwszego dnia Suskiej Majówki odbędą się również VIII Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble (w Bibliotece Suskiej), a w Galerii Sztuki-Zamek Wernisaż 17. Wystawy Środowiskowej.

Suska Majówka to także liczne zawody sportowe. Wzorem lat poprzednich mieszkańcy miasta w różnym wieku rywalizować będą w biegach przełajowych, kolarstwie, piłce nożnej oraz strzelectwie sportowym. Długi weekend majowy to także znakomita okazja do zwiedzenia Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej, wzięcia udziału w pokazie służb mundurowych, który w tym roku zostanie zorganizowany nie na płycie rynku, lecz na terenach potartacznych. Zwieńczeniem trzydniowej majówki będzie środowy (3 maja) popołudniowy recital muzyki filmowej w Sali Rycerskiej zamku suskiego, który poprzedzi koncert Beaty Horwat i Wiesława Gertnera „W starym kinie”. Po tych dwóch wydarzeniach muzycznych zapraszamy do Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Filmu na znakomity film w reżyserii Billy’ego Wildera „Pół żarem, pół serio”.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image