Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

W Szkole Podstawowej w Zachełmnej, odbyło się spotkanie z rodzicami, poświęcone m.in. cyberzagrożeniom.

Bezpieczeństwo w sieci zależy od jej użytkowników.

W środę 13.09 br, w godzinach popołudniowych na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej odbyło się spotkanie grona pedagogicznego wraz z rodzicami, podczas którego zaproszony funkcjonariusz Policji przedstawił prezentację z informacjami zwiększającymi świadomość wśród użytkowników Internetu. Mundurowy omówił rodzaje i metody oszustw oraz zagrożeń tj. phishing, malvare, czy kradzież tożsamości. Policjant wytłumaczył, w jaki sposób rozpoznać podejrzane sytuacje i na co należy zawsze zwracać uwagę podczas płatności bankowych, realizując zakupy przez internet. Oszuści najczęściej wykorzystują telefon, w celu pozyskania danych lub przesyłają wiadomości ze spreparowanym linkiem na pocztę email, sms lub wiadomość, w różnych komunikatorach. Osoba klikająca w link, nieświadomie wchodzi na stronę oszusta, udostępniając swój numer telefonu, a następnie dane do logowania do banku.

Bezpieczeństwo w sieci zależy od jej użytkowników, dlatego też ostrożność lub właściwa reakcja przy podejrzeniu oszustwa uchroni każdego przed utratą oszczędności.


Żródło: KPP W Suchej Beskidzkiej.


Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/w-szkole-podstawowej-w-zachelmnej-odbylo-sie-spotkanie-z-rodzicami-poswiecone-m-in-cyberzagrozeniom/uyl