Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.09.2023, 15:42
W Szkole Podstawowej w Zachełmnej, odbyło się spotkanie z rodzicami, poświęcone m.in. cyberzagrożeniom.
Bezpieczeństwo w sieci zależy od jej użytkowników.

W środę 13.09 br, w godzinach popołudniowych na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej odbyło się spotkanie grona pedagogicznego wraz z rodzicami, podczas którego zaproszony funkcjonariusz Policji przedstawił prezentację z informacjami zwiększającymi świadomość wśród użytkowników Internetu. Mundurowy omówił rodzaje i metody oszustw oraz zagrożeń tj. phishing, malvare, czy kradzież tożsamości. Policjant wytłumaczył, w jaki sposób rozpoznać podejrzane sytuacje i na co należy zawsze zwracać uwagę podczas płatności bankowych, realizując zakupy przez internet. Oszuści najczęściej wykorzystują telefon, w celu pozyskania danych lub przesyłają wiadomości ze spreparowanym linkiem na pocztę email, sms lub wiadomość, w różnych komunikatorach. Osoba klikająca w link, nieświadomie wchodzi na stronę oszusta, udostępniając swój numer telefonu, a następnie dane do logowania do banku.

Bezpieczeństwo w sieci zależy od jej użytkowników, dlatego też ostrożność lub właściwa reakcja przy podejrzeniu oszustwa uchroni każdego przed utratą oszczędności.


Żródło: KPP W Suchej Beskidzkiej.


Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image