Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Nietypowy pomysł suskiego klubu.


+18.  Kibice, którzy zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie na miejskim stadionie, jako pierwsi usłyszeli o niespodziance przygotowanej przez klub na 105 rok swojego istnienia. Babia Góra doczekała się klubowego piwa! Klub wspólnie z lokalnym browarem, Such a Beer, przygotował 105 butelek, które trafią do sponsorów, przyjaciół klubu i samych Kibiców. Paradoks związany z premierą polegał na tym, że... pierwszy egzemplarz nie został otwarty. Nikt z zawodników suskiej drużyny nie strzelił gola w sobotnim spotkaniu.


Pierwszym krokiem do powstania “Babia Góra Beer” było zaaranżowanie majowego spotkania z Mateuszem Wąglem, członkiem zarządu klubu i Marcinem Kubasiakiem, właścicielem browaru Such a Beer, znajdującego się w Śleszowicach. To wtedy pomysł dostał “zielone światło” z obu stron. Kolejną osobą, która dołączyła do projektu, została Karolina Glanowska, twórczyni własnej pracowni artystycznej “Glan Art”. Suska artystka graficzna stworzyła unikatową etykietę z wizerunkiem piłkarza w barwach klubu, za którym wyłania się sylwetka masywu Babiej Góry.Klubowe piwo będzie klasycznym IPA o 6 % zawartości alkoholu, kojarzonym z browarami rzemieślniczymi, czyli z wyraźnie wyczuwalnym smakiem chmielu. Każda butelka dostała własny numer i nie trafi do sklepowej dystrybucji. W ramach podziękowań za wsparcie własne sztuki dostaną sponsorzy klubu oraz osoby zasłużone nie tylko w najnowszej klubowej historii. Wśród 105 butelek część będzie też dostępna dla kibiców w formie “cegiełek” na działalność statutową Babiej Góry. W przyszłości, jeśli jubileuszowa akcja zakończy się sukcesem, nie jest wykluczony pomysł włączenia beczki z “Babia Góra Beer” do menu gastronomicznych partnerów Babiej Góry w Suchej Beskidzkiej.Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/nietypowy-pomysl-suskiego-klubu/uyw