Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 17.09.2023, 16:33
Nietypowy pomysł suskiego klubu.

+18.  Kibice, którzy zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie na miejskim stadionie, jako pierwsi usłyszeli o niespodziance przygotowanej przez klub na 105 rok swojego istnienia. Babia Góra doczekała się klubowego piwa! Klub wspólnie z lokalnym browarem, Such a Beer, przygotował 105 butelek, które trafią do sponsorów, przyjaciół klubu i samych Kibiców. Paradoks związany z premierą polegał na tym, że... pierwszy egzemplarz nie został otwarty. Nikt z zawodników suskiej drużyny nie strzelił gola w sobotnim spotkaniu.

  • 105-latek zasługuje na coś więcej, niż odśpiewanie “200 lat”. Pół dekady temu obchodziliśmy stulecie Babiej Góry wspólnie z Wisłą Kraków na szczelnie wypełnionym stadionie. Tym razem zrezygnowaliśmy z jubileuszowego meczu z znanym rywalem, bo o to może postarać się każdy klub. Chcieliśmy postawić na coś, co posiada niewiele drużyn nie tylko w Polsce. A własnym piwem, stworzonym całkowicie lokalnie, mogą pochwalić się tylko największe marki w świecie piłki. Sportowo może nam jeszcze do nich trochę brakuje, ale w temacie trzeciego pod względem popularności po wodzie i herbacie napoju na świecie nie mamy się czego wstydzić – powiedział pomysłodawca akcji, Tomasz Mielczarek.


Pierwszym krokiem do powstania “Babia Góra Beer” było zaaranżowanie majowego spotkania z Mateuszem Wąglem, członkiem zarządu klubu i Marcinem Kubasiakiem, właścicielem browaru Such a Beer, znajdującego się w Śleszowicach. To wtedy pomysł dostał “zielone światło” z obu stron. Kolejną osobą, która dołączyła do projektu, została Karolina Glanowska, twórczyni własnej pracowni artystycznej “Glan Art”. Suska artystka graficzna stworzyła unikatową etykietę z wizerunkiem piłkarza w barwach klubu, za którym wyłania się sylwetka masywu Babiej Góry.


  • Babia Góra zawsze była czymś więcej, niż tylko klubem. To przede wszystkim ludzie. Kibice, zawodnicy i zarząd. Wiemy jak często drużyna jest tematem rozmów w Suchej Beskidzkiej. Dlatego rozmowy o Babiej Górze najlepiej będzie się prowadziło właśnie przy butelce klubowego piwa. Powstanie "Babia Góra Beer" wpasowuje się w nasz pomysł integrowania lokalnej społeczności wokół sportu – dodał Mateusz Wągiel, odpowiedzialny za sprawy organizacyjne w suskim klubie.


Klubowe piwo będzie klasycznym IPA o 6 % zawartości alkoholu, kojarzonym z browarami rzemieślniczymi, czyli z wyraźnie wyczuwalnym smakiem chmielu. Każda butelka dostała własny numer i nie trafi do sklepowej dystrybucji. W ramach podziękowań za wsparcie własne sztuki dostaną sponsorzy klubu oraz osoby zasłużone nie tylko w najnowszej klubowej historii. Wśród 105 butelek część będzie też dostępna dla kibiców w formie “cegiełek” na działalność statutową Babiej Góry. W przyszłości, jeśli jubileuszowa akcja zakończy się sukcesem, nie jest wykluczony pomysł włączenia beczki z “Babia Góra Beer” do menu gastronomicznych partnerów Babiej Góry w Suchej Beskidzkiej.Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image