Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Ćwiczenia taktyczno - bojowe w Wysokiej

W sobotę (16.09.), w Wysokiej, odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe z udziałem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Jordanów, gminy Bystra-Sidzina i miasta Jordanów oraz PSP Sucha Beskidzka.

Ćwiczenia rozpoczęły się od informacji o pożarze lasu w miejscowości Wysoka, a w rejonie zagrożenia znalazła się osoba przygnieciona przez drzewo.

Kiedy druhowie-strażacy walczyli z żywiołem i ratowali osobę poszkodowaną, dotarła informacja, że w innej części wsi wybuch pożar budynku mieszkalnego, w którym prawdopodobnie znajdują się cztery osoby.

Te pozorowane ćwiczenia miały służyć doskonaleniu umiejętności druhów - strażaków podczas tego rodzaju zdarzeń. Dodatkowym utrudnieniem dla nich był trudny teren i godziny nocne. Pracy strażaków przyglądał się Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik z Komendantem Gminnym ZOSP RP dh Bogusławem Wróblem. Ćwiczenia odbyły się zgodnie z planem, a założone cele zostały osiągnięte.


Na zakończenie ćwiczeń słowa podziękowań do strażaków skierowali włodarze gmin: Artur Kudzia, Stanisław Tempka i Andrzej Malczewski. Zgodnie podkreślili, że doskonałe umiejętności strażaków i bardzo dobre wyposażenie w sprzęt są gwarancją bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Więcej zdjęć tutaj
Żródło: Gmina Jordanów.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/jordanow/cwiczenia-taktyczno-bojowe-w-wysokiej/uys