Dodano dnia 18.09.2023, 12:27
Ćwiczenia taktyczno - bojowe w Wysokiej
W sobotę (16.09.), w Wysokiej, odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe z udziałem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Jordanów, gminy Bystra-Sidzina i miasta Jordanów oraz PSP Sucha Beskidzka.

Ćwiczenia rozpoczęły się od informacji o pożarze lasu w miejscowości Wysoka, a w rejonie zagrożenia znalazła się osoba przygnieciona przez drzewo.

Kiedy druhowie-strażacy walczyli z żywiołem i ratowali osobę poszkodowaną, dotarła informacja, że w innej części wsi wybuch pożar budynku mieszkalnego, w którym prawdopodobnie znajdują się cztery osoby.

Te pozorowane ćwiczenia miały służyć doskonaleniu umiejętności druhów - strażaków podczas tego rodzaju zdarzeń. Dodatkowym utrudnieniem dla nich był trudny teren i godziny nocne. Pracy strażaków przyglądał się Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik z Komendantem Gminnym ZOSP RP dh Bogusławem Wróblem. Ćwiczenia odbyły się zgodnie z planem, a założone cele zostały osiągnięte.


Na zakończenie ćwiczeń słowa podziękowań do strażaków skierowali włodarze gmin: Artur Kudzia, Stanisław Tempka i Andrzej Malczewski. Zgodnie podkreślili, że doskonałe umiejętności strażaków i bardzo dobre wyposażenie w sprzęt są gwarancją bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Więcej zdjęć tutaj
Żródło: Gmina Jordanów.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image