Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości - Zembrzyce.

Szkoła Podstawowa w Śleszowicach wraz z 1. Stowarzyszeniem Muzycznym Śleszowice zorganizowali w dniu 10 listopada 2023 r. patriotyczną wieczornicę. Były patriotyczne wiersze, żołnierskie piosenki wykonane przez uczniów, wspaniały koncert śleszowickiej orkiestry i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W dniu 11 listopada 2023 roku w Zembrzycach odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli w nich przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, władz kościelnych, delegacje lokalnych stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Zembrzyc. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę odprawioną w kościele parafialnym w Zembrzycach. Po czym odbyła się inscenizacja przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Zembrzycach, przypominająca historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Władze samorządu gminy i powiatu oraz inne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem ufundowanym przez mieszkańców Zembrzyc bohaterom I wojny światowej. Orkiestra Dęta „Rytm" Zembrzyce dała przepiękny koncert pieśni żołnierskich.

Zwieńczeniem świętowania był IX Charytatywny Bieg Niepodległości zorganizowany w dniu 12 listopada 2023 roku przez Stowarzyszenie Mocni Pomocni przy współudziale Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach i Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Tarnawie Górnej.

To wspólne świętowanie uświadomiło wszystkim uczestnikom wydarzeń patriotycznych jak wielkim dobrem jest niepodległość naszego kraju.

źródło: UG Zembrzyce
fot.: B. Dobisz, SP Śleszowice
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/zembrzyce/gminne-obchody-narodowego-swieta-niepodleglosci-zembrzyce/43f