Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.11.2023, 10:31
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości - Zembrzyce.
Szkoła Podstawowa w Śleszowicach wraz z 1. Stowarzyszeniem Muzycznym Śleszowice zorganizowali w dniu 10 listopada 2023 r. patriotyczną wieczornicę. Były patriotyczne wiersze, żołnierskie piosenki wykonane przez uczniów, wspaniały koncert śleszowickiej orkiestry i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W dniu 11 listopada 2023 roku w Zembrzycach odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli w nich przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, władz kościelnych, delegacje lokalnych stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Zembrzyc. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę odprawioną w kościele parafialnym w Zembrzycach. Po czym odbyła się inscenizacja przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Zembrzycach, przypominająca historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Władze samorządu gminy i powiatu oraz inne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem ufundowanym przez mieszkańców Zembrzyc bohaterom I wojny światowej. Orkiestra Dęta „Rytm" Zembrzyce dała przepiękny koncert pieśni żołnierskich.

Zwieńczeniem świętowania był IX Charytatywny Bieg Niepodległości zorganizowany w dniu 12 listopada 2023 roku przez Stowarzyszenie Mocni Pomocni przy współudziale Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach i Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Tarnawie Górnej.

To wspólne świętowanie uświadomiło wszystkim uczestnikom wydarzeń patriotycznych jak wielkim dobrem jest niepodległość naszego kraju.

źródło: UG Zembrzyce
fot.: B. Dobisz, SP Śleszowice
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image