Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Dzień Seniora w Śleszowicach - tradycyjne spotkanie pokoleń.

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi dojrzałych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość, mądrość, ciepło i zrozumienie. To Seniorzy są w naszych domach piewcami tradycji, kultywują obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują młodemu pokoleniu unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Są strażnikami tradycji religijnych, patriotycznych i rodzinnych. To Oni pracowali całe życie na to, co mamy dziś.

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Śleszowicach hucznie i bardzo uroczyście, obchodzono Dzień Seniora. 14 listopada uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali przepiękny program artystyczny dla zaproszonych Gości. Były wiersze, piosenki, tańce, pokaz mody a także życzenia. Sympatyczne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Wizyta Seniorów była dla uczniów wartościową lekcją. Natomiast Goście pokazali, że są młodzi duchem, radośni, weseli, życzliwi. To wspaniałe spotkanie wielu pokoleń, pozostawi niezapomniane wspomnienia i zaspokoi potrzebę kontaktu z drugą osobą.

W czasie spotkania miała miejsce krótka prelekcja odnośnie bezpieczeństwa, którą wygłosił Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej asp. szt. Wojciech Copija.


źródło: UG Zembrzyce
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/zembrzyce/dzien-seniora-w-sleszowicach-tradycyjne-spotkanie-pokolen/43y