Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.11.2023, 13:04
Dzień Seniora w Śleszowicach - tradycyjne spotkanie pokoleń.
Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi dojrzałych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość, mądrość, ciepło i zrozumienie. To Seniorzy są w naszych domach piewcami tradycji, kultywują obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują młodemu pokoleniu unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Są strażnikami tradycji religijnych, patriotycznych i rodzinnych. To Oni pracowali całe życie na to, co mamy dziś.

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Śleszowicach hucznie i bardzo uroczyście, obchodzono Dzień Seniora. 14 listopada uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali przepiękny program artystyczny dla zaproszonych Gości. Były wiersze, piosenki, tańce, pokaz mody a także życzenia. Sympatyczne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Wizyta Seniorów była dla uczniów wartościową lekcją. Natomiast Goście pokazali, że są młodzi duchem, radośni, weseli, życzliwi. To wspaniałe spotkanie wielu pokoleń, pozostawi niezapomniane wspomnienia i zaspokoi potrzebę kontaktu z drugą osobą.

W czasie spotkania miała miejsce krótka prelekcja odnośnie bezpieczeństwa, którą wygłosił Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej asp. szt. Wojciech Copija.


źródło: UG Zembrzyce
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image