Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zagadkowe zachowanie ludzi wobec nastolatki potrzebującej pomocy.

Sprawa miała miejsce co prawda w sąsiednim powiecie (powiat wadowicki) w miejscowości Andrychów, ale mogła się wydarzyć gdziekolwiek indziej, a reakcja przechodzacych ludzi jest co najmniej - zastanawiająca.

Sprawa miała miejsce w miejscowości Andrychów, gdzie w dniu dzisiejszym (28.11) w godzinach popołudniowych policja opublikowała informacje o zaginięciu 14-latki.

Dziewczynka miała rano wyjść z domu.

Troszkę później również w Andrychowie (obok sklepu Aldi) służby ratunkowe interweniowały w sprawie wyziębionej i wyczerpanej nastolatki, którą okazała się właśnie poszukiwana dziewczyna. Dziecko źle się poczuło i przez kilka godzin nie było w stanie samo wezwać pomocy, ani ruszyć się z miejsca. 

Bulwersujący, a jednocześnie zastanawiający jest fakt, że miejsce, w którym ciągle znajdowała się zdezorientowana dziewczyna jest mocno uczęszczane przez tłumy ludzi, dlaczego więc nikt przez kilka godzin nie zwrócił na nią uwagi?

Jest zima i w takiej sytuacji niewiele potrzeba, aby doszło do tragedii.

Policja bada szczegóły zdarzenia, a 14-latka została zabrana do szpitala. 

 
Aktualizacja: W dniu 29.11. dziewczynka niestety zmarła w szpitalu w Prokocimiu.

TS.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/zagadkowe-zachowanie-ludzi-wobec-nastolatki-potrzebujacej-pomocy/48b