Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Poszukiwany dwoma listami gończymi z narkotykami w kieszeni próbował uciec przed policjantami.

Suscy kryminalni namierzyli i zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi 21-letniego mieszkańca powiatu suskiego. W trakcie kontroli jego odzieży policjanci znaleźli środki odurzające.


Suscy kryminalni pracujący nad sprawami osób poszukiwanych ustalili że na terenie gminy Zawoja może znajdować się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości 21-latka.

W sobotni wieczór (25.11.2024 r.)udali się do wytypowanej miejscowości. Podczas dojazdu na miejsce zauważyli młodego mężczyznę, który na widok zbliżającego się w jego kierunku pojazdu podejrzanie zaczął się zachowywać. Gdy tylko policjanci wysiedli z samochodu, mężczyzna rzucił się do ucieczki - w kierunku pól uprawnych. 

Po kilkuset metrach pościgu mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. W trakcie kontroli jego odzieży policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu, który po badaniach okazał się marihuaną.  Resztę wieczoru poszukiwany spędził w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a następnie trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi kilka najbliższych miesięcy. 21-latek będzie odpowiadał też za posiadanie środków odurzających, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Suchej Beskidzkej.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/poszukiwany-dwoma-listami-gonczymi-z-narkotykami-w-kieszeni-probowal-uciec-przed-policjantami/48s