Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Policjanci zatrzymali nietrzeźwą rowerzystkę w Kętach. Kara za taką jazdę może zwalić z nóg!

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach wyeliminował z ruchu drogowego nietrzeźwą rowerzystkę. 22 – letnia mieszkanka powiatu bielskiego wsiadła na swój jednoślad mając w organizmie 0,9 promila alkoholu.

-

Do zdarzenia doszło  w poniedziałek (22.01.2024) tuż przed godziną 21 w Kętach. Policjanci w trakcie służby zauważyli rowerzystkę poruszającą się slalomem ulicą Sobieskiego. W związku z powyższym zatrzymali ją do kontroli drogowej. 


Podczas czynności okazało się, że 22 – latka ma w organizmie 0,9 promila alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości do Sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie sprawczyni.

-

Policja przypomina:
"Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych, ale w przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych."

-

źródło:

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/rozmaitosci/policjanci-zatrzymali-nietrzezwa-rowerzystke-w-ketach-kara-za-taka-jazde-moze-zwalic-z-nog/45y