Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zamek: Kreatywna zabawa z klockami LEGO

W Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, wczoraj zainaugurowano cykl zajęć dla dzieci ROBOKULKA. W Zajęciach chodzi o naukę przez zabawę w grupach. Organizatorzy zapewniają, że dzieci podczas warsztat świetnie się bawią, a dodatkowo uczą się logicznego myślenia. Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają takie zajęcia.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: LEGO WeDo (dzieci w wieku od 5 do 8 lat) oraz LEGO Mindstorms (od 9 do 11 lat). Grupy są mieszane – razem pracują dziewczynki i chłopcy.

Zajęcia są wprowadzeniem do robotyki i programowania, które rozwijają w dzieciach wyobraźnię, przybliżają tajniki programowania i logicznego myślenia. Wszystko ma formę zabawy.

Pomysł na tego typu warsztaty wziął się od samych dzieci. Trenerzy z ROBOKULKI zaobserwowali zainteresowanie dzieci klockami Lego i jak fantastycznie wpływają na wyobraźnię najmłodszych.

Kolejne warsztaty już 19 maja. Na zajęcia obowiązują zapisy. Warsztaty są płatne.Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/zamek-kreatywna-zabawa-z-klockami-lego/zul