Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 13.05.2016, 13:19
Zamek: Kreatywna zabawa z klockami LEGO

W Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, wczoraj zainaugurowano cykl zajęć dla dzieci ROBOKULKA. W Zajęciach chodzi o naukę przez zabawę w grupach. Organizatorzy zapewniają, że dzieci podczas warsztat świetnie się bawią, a dodatkowo uczą się logicznego myślenia. Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają takie zajęcia.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: LEGO WeDo (dzieci w wieku od 5 do 8 lat) oraz LEGO Mindstorms (od 9 do 11 lat). Grupy są mieszane – razem pracują dziewczynki i chłopcy.

Zajęcia są wprowadzeniem do robotyki i programowania, które rozwijają w dzieciach wyobraźnię, przybliżają tajniki programowania i logicznego myślenia. Wszystko ma formę zabawy.

Pomysł na tego typu warsztaty wziął się od samych dzieci. Trenerzy z ROBOKULKI zaobserwowali zainteresowanie dzieci klockami Lego i jak fantastycznie wpływają na wyobraźnię najmłodszych.

Kolejne warsztaty już 19 maja. Na zajęcia obowiązują zapisy. Warsztaty są płatne.