Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Bystra-Sidzina: „Jeżdżę z głową” 2017

Gmina Bystra – Sidzina po raz kolejny bierze udział w projekcie mającym na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy Bystra-Sidzina w ramach zajęć pozalekcyjnych, poprzez aktywną rekreację ruchową, promocję bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz jazdę w kasku. Programem zostanie objętych 40 dzieci z klas III i IV szkół podstawowych z terenu gminy.

Wyjazdy odbywać się będą w okresie ferii zimowych od 30.01.2017r. do 09.02.2017r. Uczniowie w ramach projektu zapewniony mają dowóz na stok narciarski, karnety wstępu na wyciąg. Wyposażeni będą w kompletny sprzęt narciarski ( narty, buty, kijki i kaski) oraz objęci ubezpieczeniem. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa, a opiekę podczas przejazdu na stok, pobytu na stoku oraz powrotu do szkoły zapewnią nauczyciele - opiekunowie.

Uczniowie nabędą podstawowe umiejętności jazdy na nartach zjazdowych na stokach o różnym nachyleniu i w różnych warunkach śniegowych. Nabędą umiejętności bezpiecznego upadania  i podnoszenia się, umiejętność samodzielnej jazdy wyciągiem narciarskim oraz umiejętność pokonywania trasy slalomu. Uczniowie zostaną zaznajomieni z koniecznością dbania o stan techniczny sprzętu narciarskiego. Ponadto zostaną uświadomieni na temat zasad bezpieczeństwa na stoku ze szczególnym uwzględnieniem posiadania odpowiednio dobranego kasku.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/bystra-sidzina/bystra-sidzina-jezdze-z-glowa-2017/3p9