Dodano dnia 10.01.2017, 12:57
Bystra-Sidzina: „Jeżdżę z głową” 2017

Gmina Bystra – Sidzina po raz kolejny bierze udział w projekcie mającym na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy Bystra-Sidzina w ramach zajęć pozalekcyjnych, poprzez aktywną rekreację ruchową, promocję bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz jazdę w kasku. Programem zostanie objętych 40 dzieci z klas III i IV szkół podstawowych z terenu gminy.

Wyjazdy odbywać się będą w okresie ferii zimowych od 30.01.2017r. do 09.02.2017r. Uczniowie w ramach projektu zapewniony mają dowóz na stok narciarski, karnety wstępu na wyciąg. Wyposażeni będą w kompletny sprzęt narciarski ( narty, buty, kijki i kaski) oraz objęci ubezpieczeniem. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa, a opiekę podczas przejazdu na stok, pobytu na stoku oraz powrotu do szkoły zapewnią nauczyciele - opiekunowie.

Uczniowie nabędą podstawowe umiejętności jazdy na nartach zjazdowych na stokach o różnym nachyleniu i w różnych warunkach śniegowych. Nabędą umiejętności bezpiecznego upadania  i podnoszenia się, umiejętność samodzielnej jazdy wyciągiem narciarskim oraz umiejętność pokonywania trasy slalomu. Uczniowie zostaną zaznajomieni z koniecznością dbania o stan techniczny sprzętu narciarskiego. Ponadto zostaną uświadomieni na temat zasad bezpieczeństwa na stoku ze szczególnym uwzględnieniem posiadania odpowiednio dobranego kasku.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image