Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Pogoda nie odstraszyła uczestników Mszy Św. za Ojczyznę

W miniony weekend w Juszczynie na Hali Malinowej odbyła się uroczysta Msza za Ojczyznę. Mimo niesprzyjającej aury, liczni wierni wspólnie modlili się w intencji kraju.

Małopolscy Patrioci po raz kolejny przygotowali wydarzenie mające na celu podkreślenie dumy z bycia Polakiem. Tym razem 17 września wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji ojczyzny. Wcześniej młodzież posprzątała teren Hali Malinowej, gdzie miła odbyć się Msza. W tym dniu dodatkowo chętne osoby mogły wziąć udział w produkcji teledysku do utworu "Szczerbiec" w Skansenie w Sidzinie.

Hala Malinowa to polana, gdzie w 1967 r. odsłonięty został kamienny obelisk poświęcony walkom partyzanckim. Obelisk upamiętnia pacyfikację przez hitlerowców osiedla Maliny 13 października 1944 roku. Napis został ocenzurowany w późniejszym okresie – usunięto m.in. adnotację dotyczącą radzieckich partyzantów.

Znajduje się tam również wybudowana w 1983 roku kapliczka zwana dzisiaj kapliczką Matki Boskiej AK-owskiej. Co roku, na ołtarzu polowym, odprawiana jest tutaj msza święta za Ojczyznę.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/bystra-sidzina/pogoda-nie-odstraszyla-uczestnikow-mszy-sw-za-ojczyzne/328