Dodano dnia 18.09.2017, 14:13
Pogoda nie odstraszyła uczestników Mszy Św. za Ojczyznę

W miniony weekend w Juszczynie na Hali Malinowej odbyła się uroczysta Msza za Ojczyznę. Mimo niesprzyjającej aury, liczni wierni wspólnie modlili się w intencji kraju.

Małopolscy Patrioci po raz kolejny przygotowali wydarzenie mające na celu podkreślenie dumy z bycia Polakiem. Tym razem 17 września wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji ojczyzny. Wcześniej młodzież posprzątała teren Hali Malinowej, gdzie miła odbyć się Msza. W tym dniu dodatkowo chętne osoby mogły wziąć udział w produkcji teledysku do utworu "Szczerbiec" w Skansenie w Sidzinie.

Hala Malinowa to polana, gdzie w 1967 r. odsłonięty został kamienny obelisk poświęcony walkom partyzanckim. Obelisk upamiętnia pacyfikację przez hitlerowców osiedla Maliny 13 października 1944 roku. Napis został ocenzurowany w późniejszym okresie – usunięto m.in. adnotację dotyczącą radzieckich partyzantów.

Znajduje się tam również wybudowana w 1983 roku kapliczka zwana dzisiaj kapliczką Matki Boskiej AK-owskiej. Co roku, na ołtarzu polowym, odprawiana jest tutaj msza święta za Ojczyznę.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image