Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zawojski Piknik Rodzinny pod znakiem bezpieczeństwa i profilaktyki

W miniony weekend na terenie Stadionu Sportowego w Zawoi Centrum odbył się Piknik Rodzinny połączony z połączony z Dniem Edukacji dla Bezpieczeństwa i Profilaktyki.

Organizatorem sobotniego wydarzeniem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i związane było z propagowaniem bezpieczeństwa i profilaktyki. „Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 – 2016” koordynowany jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji od pokazów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych po przejażdżki na kucykach, dmuchane zjeżdżalnie i gry przygotowane przez Stowarzyszenie Aktywnych Mam z Zawoi. Każdy mógł zjeść ciepłą, strażacką grochówkę lub kiełbaskę z ogniska.
Odbył się również pokaz ratownictwa medycznego i mini zawody strażackie. Dużą popularnością cieszyła się ciuchcia, która tego popołudnia woziła dzieci po Zawoi.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/zawoja/zawojski-piknik-rodzinny-pod-znakiem-bezpieczenstwa-i-profilaktyki/3i9