Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Małopolscy Patrioci kwestują w Bystrej i Sidzinie

Jak w roku ubiegłym, wolontariusze ze Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci kwestują przed wejściami na teren cmentarzy w Bystrej Podhalańskiej i Sidzinie. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekażą na rzecz akcji „Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci są obecni przed wejściami na cmentarze w Sidzinie oraz Bystrej Podhalańskiej. Jak w poprzednim roku zbierają fundusze na rzecz zbiórki publicznej: "Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych". Zebrane środki przekazane zostaną Fundacji Kazimierza Wielkiego, która przeznaczy je na propagowanie wiedzy, pamięci i tradycji polskiego podziemia niepodległościowego.

W 2016 roku młodzież uzbierała podczas kwesty 1 listopada ponad 5 tysięcy zł. Pieniądze zostały przekazane na budowę pomnika w Bystrej Podhalańskiej, który poświęcony jest Bohaterom naszej ojczyzny.


foto. MP Powiat Suski
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/bystra-sidzina/malopolscy-patrioci-kwestuja-w-bystrej-i-sidzinie/3oq