Dodano dnia 01.11.2017, 12:32
Małopolscy Patrioci kwestują w Bystrej i Sidzinie

Jak w roku ubiegłym, wolontariusze ze Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci kwestują przed wejściami na teren cmentarzy w Bystrej Podhalańskiej i Sidzinie. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekażą na rzecz akcji „Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci są obecni przed wejściami na cmentarze w Sidzinie oraz Bystrej Podhalańskiej. Jak w poprzednim roku zbierają fundusze na rzecz zbiórki publicznej: "Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych". Zebrane środki przekazane zostaną Fundacji Kazimierza Wielkiego, która przeznaczy je na propagowanie wiedzy, pamięci i tradycji polskiego podziemia niepodległościowego.

W 2016 roku młodzież uzbierała podczas kwesty 1 listopada ponad 5 tysięcy zł. Pieniądze zostały przekazane na budowę pomnika w Bystrej Podhalańskiej, który poświęcony jest Bohaterom naszej ojczyzny.


foto. MP Powiat Suski
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image