Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Śleszowicach

We wtorek w Szkole Podstawowej w Śleszowicach już trzeci rok z rzędu, odbył się „Dzień Seniora”. Uroczystość dla emerytów i rencistów ze Śleszowic i Tarnawy Górnej, została zorganizowana przez Radę Pedagogiczną wraz z wychowankami.
Dzień Seniora” w tej szkole został zainspirowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, którzy trzy lata temu wystąpili z inicjatywą zorganizowania spotkania dla seniorów w ramach działań „Bezpieczny senior na drodze”.

W tym roku szkoła zaprosiła oprócz mieszkańców, którzy bardzo licznie się pojawili, również przedstawicieli samorządu w osobie wójta gminy Zembrzyce Łukasza Palarskiego, lokalnych instytucji, tj. sołtysów wsi Śleszowice i Tarnawy Górnej, Przychodni Zdrowia w Śleszowicach oraz policjanta z KPP w Suchej Beskidzkiej.

„Starsza młodzież”, jak zostali nazwani seniorzy, zobaczyła piękną część artystyczną przedstawioną przez uczniów szkoły oraz raczyła się poczęstunkiem. Reprezentujący suską komendę Policji st.asp. Tadeusz Gacek z Referatu Ruchu Drogowego, w ramach akcji „Świeć Przykładem" w kilku zdaniach przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, szczególnie po zmroku  po czym rozdał elementy odblaskowe w formie opasek na rękę.

źródło: KPP Sucha BeskidzkaAdres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/zembrzyce/dzien-seniora-w-szkole-podstawowej-w-sleszowicach/x62