Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Piłkarski weekend: terminarz-wyniki

Grają drużyny z powiatu suskiego.
Według wstępnych terminarzy rozgrywek powinniśmy już mieć pzerwę zimową w rozgrywkach. Pogoda tej jesieni nie była jednak  łaskawa i nie udało się rozegrać wszystkich pojedynków zgodnie z haronogramem. Przez co (a może dzięki temu) mamy okazję zobaczyć naszych piłkarzy na lokalnych boiskach, którzy nadrobią zaległości.

Klasa A
Olimpia Chocznia - Babia Góra Sucha Beskidzka 0:4
Skawa Wadowice - Jałowiec Stryszawa 0:3
Burza Roczyny - Strzelec Budzów 7:1
Dąb Tomice - BCS Zawoja 1:3

Teoretycznie najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy ze Stryszawy, którzy pojadą do Wadowic. Skawa traci 2 punkty do lidera z Przytkowic. Jałowiec natomiast jest tylko o punkcik za Skawą. Zapowiada się ostra walka. Babia Góra, aby zadomowić się na dobre w czołówce tabeli musi pokonać Olimpię Chocznię, która nie należy do tuzów a-klasowych boisk. BCS Zawoja zagra w Tomicach. Dąb w ostatniej kolejce zaprezetnował się fatalnie w Suchej. Nie pozostaje nic innego jak przywieźć 3 punkty pod Babią Górę. Czerwona latarnia, czyli Strzelec Budzów (zaledwie 6 punktów do tej pory) zagra w Roczynach z nieobliczalną Burzą. Jeśli w Budzowie marzą o utrzymaniu wypadałoby powiększyć dorobek puktowy, o ile budzowianie dojadą na mecz. W poprzedniej kolejce ta sztuka się nie udała.

Na Podhalu zdecydowano się przenieść dwie kolejki na wiosnę.  Zatem Jordan Jordanów zagra z Wierchami Rabka dopiero w kwietniu. Podobnie podhalański klasa B dwie kolejki rozegra na wiosnę.

Klasa B
Tarnawianka Tarnawa - Żuraw Krzeszów 0:2
Błyskawica Marcówka - Grom Grzechynia 5:0
LKS Bieńkówka - Lachy Lachowice 0:8
Huragan Skawica - Korona Skawinki 3:2
Żarek Stronie - Chełm Stryszów 7:1
KS Bystra  - Dąb Sidzina 2:0

W B klasie tłoczno. Lider ze Skawicy ma tyle samo punktów co Błyskawica Marcówka (29 pkt.), ale o jeden mecz mniej. Ostatniego słowa nie powiedzieli jeszcze w Krzeszowie, gdzie chcą walczyć o awans. Żuraw ma na koncie 25 punktów. Wszystkie te trzy zespoły, aby miały udaną imprezę na zakończenie rundy muszą swoje mecze wygrać i kto wie co wydarzy się na wiosnę. Na drugim biegunie Bieńkówka, która do tej pory "uciułala" w 12 meczach zaledwie 1 punkt. Ostatnio porażka 0:15 w Zembrzydowicach, wcześniej 0:8 w Marcówce (mecz zakończony po 45 minutach). Chwała zawodnikom, którzy się nie poddają, ale czy uda się uratować B klasę w tej miejscowości? Zobaczymy pewnie na wiosnę...Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/sport/pilka-nozna/pilkarski-weekend-terminarz-wyniki/xrr