Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Bystra Podhalańska: OSP ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy!

We wtorek (21.11.2017 r.) do jednostki OSP Bystra Podhalańska przybył długo oczekiwany średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Eurocargo.

Strażacy ochotnicy z powiatu suskiego kilka lat temu mogli tylko pomarzyć o takim wyposażeniu jednostek, jakim dysponują OSP teraz. Co jakiś czas docierają informacje o kolejnych nowych samochodach i sprzęcie, który wspomaga ciężką pracę druhów.

Nowe auto jednostki OSP z Bystrej Podhalańskiej to GBARt, posiadający zbiornik na wodę o pojemności 3500l i zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 350l, jak również autopompę GODIVA o wydajności 2700l/min . Wyposażenie GBARt 3,5/27: radiostacja samochodowa i 2 radiostacje przenośne, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe, zestaw PSP R1 z kompletem szyn Kramera, deską ortopedyczną i defibrylatorem AED - LIFE PAK 1000, detektor wielogazowy GasAlertQuatro, motopompę szlamową WT30X oraz agregat prądotwórczy z przenośnymi najaśnicami na statywie, drabinę ZS2100/3H, drabinę nasadkową aluminiową, 4 szt. aparatów ochrony dróg oddechowych AUER z maskami, butlami kompozytowymi i sygnalizatorami ICU, ciężki zestaw narzędzi hydraulicznych WEBER, zestaw podpór i klinów do stabilizacji pojazdu, węże W-75 10szt., W-52 8szt., armatura pożarnicza, podręczny sprzęt burzący i piły spalinowe pilarki do betonu i stali oraz wiele innego sprzętu.

- Zakup nowego samochodu możliwy był dzięki środkom finansowym z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (MSWiA), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Urzędu Gminy Bystra-Sidzina oraz środkom własnym OSP.-Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierali i motywowali w dążeniu do pozyskania nowego samochodu i mamy nadzieje że będzie służyło mieszkańcom naszej miejscowości jaki i Gminy i Powiatu przez długie lata!!! - zaznaczają na swoim profilu strażacy.


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/bystra-sidzina/bystra-podhalanska-osp-ma-nowy-samochod-ratowniczo-gasniczy/xrk