Dodano dnia 23.11.2017, 00:06
Bystra Podhalańska: OSP ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy!

We wtorek (21.11.2017 r.) do jednostki OSP Bystra Podhalańska przybył długo oczekiwany średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Eurocargo.

Strażacy ochotnicy z powiatu suskiego kilka lat temu mogli tylko pomarzyć o takim wyposażeniu jednostek, jakim dysponują OSP teraz. Co jakiś czas docierają informacje o kolejnych nowych samochodach i sprzęcie, który wspomaga ciężką pracę druhów.

Nowe auto jednostki OSP z Bystrej Podhalańskiej to GBARt, posiadający zbiornik na wodę o pojemności 3500l i zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 350l, jak również autopompę GODIVA o wydajności 2700l/min . Wyposażenie GBARt 3,5/27: radiostacja samochodowa i 2 radiostacje przenośne, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe, zestaw PSP R1 z kompletem szyn Kramera, deską ortopedyczną i defibrylatorem AED - LIFE PAK 1000, detektor wielogazowy GasAlertQuatro, motopompę szlamową WT30X oraz agregat prądotwórczy z przenośnymi najaśnicami na statywie, drabinę ZS2100/3H, drabinę nasadkową aluminiową, 4 szt. aparatów ochrony dróg oddechowych AUER z maskami, butlami kompozytowymi i sygnalizatorami ICU, ciężki zestaw narzędzi hydraulicznych WEBER, zestaw podpór i klinów do stabilizacji pojazdu, węże W-75 10szt., W-52 8szt., armatura pożarnicza, podręczny sprzęt burzący i piły spalinowe pilarki do betonu i stali oraz wiele innego sprzętu.

- Zakup nowego samochodu możliwy był dzięki środkom finansowym z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (MSWiA), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Urzędu Gminy Bystra-Sidzina oraz środkom własnym OSP.-Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierali i motywowali w dążeniu do pozyskania nowego samochodu i mamy nadzieje że będzie służyło mieszkańcom naszej miejscowości jaki i Gminy i Powiatu przez długie lata!!! - zaznaczają na swoim profilu strażacy.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image