Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Koło Gospodyń MIODUSZYNA ma już 10 lat!

W miniony weekend Koło Gospodyń Mioduszyna z Zembrzyc świętowało jubileusz 10-lecia działalności. Przewodnicząca Janina Benisz, która sprawuje swoją funkcję od początku istnienia Koła, przypomniała w trakcie jubileuszu najważniejsze wydarzenia w historii „Mioduszyny”.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Zembrzycach w intencji zmarłych członkiń oraz o pomyślność i zdrowie dla zrzeszonych w kole pań.  Dalsza cześć uroczystości odbyła się na hali sportowej.
Koło Gospodyń powstało w 2007 r. Dziś ZKG „Mioduszyna” jest stowarzyszeniem  skupiającym 17 kobiet. Prowadzi aktywną działalność nie tylko na rzecz mieszkańców Zembrzyc, ale również reprezentują gminę w powiecie i województwie. Chętnie uczestniczą również w życiu parafii.

Podczas jubileuszu były kwiaty, gratulacje, oraz życzenia. Wiele ciepłych i serdecznych słów oraz prezentów otrzymały tegoroczne jubilatki od zaproszonych gości. Składali je zarówno przedstawiciele władz, jak i organizacji działających na terenie gminy i powiatu.info/foto. UG Zembrzyce

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/zembrzyce/kolo-gospodyn-mioduszyna-ma-juz-10-lat/xr0