Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Oddaliło się powstanie biura paszportowego w Suchej Beskidzkiej

Zmiana na stanowisku wojewody małopolskiego sprawiła, że ponownie powstanie w naszym powiecie biura paszportowego, stanęła pod znakiem zapytania.

Jak informowaliśmy na początku roku, starosta suski Józef Bałos prowadził rozmowy z ówczesnym wojewodą małopolskim, w sprawie przywrócenia biura paszportowego w Suchej Beskidzkiej. Jak mówił starosta, wojewoda przychylnie patrzył na tą propozycję.

W związku z tym w budynku starostwa wyremontowano pomieszczenia z myślą o uruchomieniu biura paszportowego. Dodatkowo starosta zadeklarował, że powiat będzie finansował etat pracownika zatrudnionego w biurze paszportowym, pomimo iż koszty te spoczywają po stronie wojewody.
Niestety w ciągu roku na stanowisku wojewody nastąpiły zmiany i obecny wojewoda małopolski nie bardzo jest do tego pomysłu przekonany.
- Jeszcze nie odpuściliśmy sprawy i dalej rozmowy się toczą, mam nadzieję, że przekonamy wojewodę do przywrócenia w naszym powiecie biura paszportowego – mówił na sesji Rady Powiatu Suskiego starosta suski Józef Bałos.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/powiat/oddalilo-sie-powstanie-biura-paszportowego-w-suchej-beskidzkiej/xzg