Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Z Mikołajem za piłką

Miejski Klub Sportowy Babia Góra po raz kolejny zorganizował Mikołajkowy Turniej Piłkarski dla najmłodszych zawodników klubów sportowych, który przeprowadzono na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej.

Mimo, iż za oknami śnieg młodzież i dzieci nie narzekają na brak zajęć sportowych. Młodzi zawodnicy klubów sportowych z powiatu suskiego, spotkali się 9 grudnia w SP 1, aby wziąć udział w Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim. Miejski Klub Sportowy BABIA GÓRA, który był pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia, zapewnił najmłodszym mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło również wizyty Świętego Mikołaja, który rozdawał słodycze i gorąco dopingował zawodników.

W turnieju wystąpiły 2 drużyny z rocznika 2010 oraz po 4 zespoły z roczników 2006 i 2008.
W kategorii ŻAK triumfowali podopieczni Trenera Jakuba Nosala. Najlepszym strzelcem turnieju został Bodzek Mikołaj a najlepszym zawodnikiem Szewczyk Piotr (Halniak). W kategorii SKRZATY zagrali piękny mecz z Halniakiem zakończony remisem 3:3. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Kałużyński Szymon. Natomiast w kategorii ORLIK wygrali gracze Tarnawianki Tarnawa wyprzedzając Babią Górę. Najlepszym strzelcem oraz zawodnikiem turnieju został Alan Michniak (Tarnawianka).

Dokładne wyniki:
ŻAK:
1. Babia Góra Sucha Beskidzka II
2. Halniak Maków Podhalański
3. Babia Góra Sucha Beskidzka I
4. Jałowiec Stryszawa
ORLIK
1. Tarnawianka Tarnawa
2. Babia Góra Sucha Beskidzka
3. Strzelec Budzów
4. Jałowiec Stryszawa


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/sport/z-mikolajem-za-pilka/x3k